Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Edito CMD-ne

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Edito CMD-ne   Sat Dec 05, 2009 2:11 am

Ndrroni ngjyrat e Command Promtp (CMD)

1.Shkojm e hapim CMD-ne
2.Shenojm ( color \ ) pa kllapa por ket \ mos ja hekni
3.Pastaj ju dalin opsionet si me i ndrru ngjyrat e Fonteve dhe poashtu mund te ndryshoni edhe
ngjyren e Background-it.

Eshte edhe nje menyre tjeter se si me i ndryshu ngjyrat:

1.Hapim CMD-ne
2.Klikojm tek shenja e CMD-se nalt ne te majt dhe klikoni Properties
3.Pastaj na dalin opsionet se qfar ngjyre doni me e bo.
4.Poashtu ne ket menyr ju mund ta ndryshoni edhe madhesin e Fonteve ne CMD , madhesin
e shigjetes se miut.etj etj etj.

Ju faleminderit per vemendje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Edito CMD-ne
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: