Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Çka janë titrat,dhe si te punojmë me ato?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Çka janë titrat,dhe si te punojmë me ato?   Sat Dec 05, 2009 2:03 am

Titrat janë tekste të shkruara zakonisht posht filmt.

Shembull;


Si ti vendosim titrat (Shqip) në film?
Për t`i vendosur titrat shqip ne çfarëdo filmi,atëherë përdorim programin Convert X to DVD të cilin mund ta shkarkoni full këtu;


Kodi:

http://www.2shared.com/file/6943662/34dbe8e3/ConvertXToDVDv30012_AST-CREWINFO.html

Password:

Kodi:

X-LeNt@Ast-Crew.Info

Si të punojmë me këtë program ?!


Hapi i parë.Hapi i dytë.Hapi i tretë.SHembull një DVD e punuar me kete program:
Menyja;Si duket filmi pas konvertimit!Nëse keni qitur më shumë se një përkthim ( titër) në disa gjuhë të ndryshme atherë ju paraqitet kshtu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Çka janë titrat,dhe si te punojmë me ato?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ëndrrat janë imazhet e ndjenjave
» Profecitë e kafshëve
» Sa perputhen elementet tuaj
» Pse shqiptarët gjatë gjithë historisë kanë qenë dhe janë tradhëtarë?
» Simbolet dhe ndikimi i tyre.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: