Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Bruter 1.0 beta1--->login brute forcer vetem ne platformen Win32

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Bruter 1.0 beta1--->login brute forcer vetem ne platformen Win32   Sat Dec 05, 2009 1:55 am
HYRJE

Bruter është një kafshë paralele login-bahçevan. Ky mjet ka për qëllim
për të treguar rëndësinë e zgjedhjes fortë passwords. Qëllimi i Bruter
është për të mbështetur një shumëllojshmëri të shërbimeve që të lejojë
tek largëta.

Ju lutem vini re se Ky mjet është për qëllime LIGJORE VETËM! SHFRYTËZO IT NË TUAJ TE VET RIKS.
Mbështetur platforma

Windows 2000/XP
SI TË SHFRYTËZIMIT

Mundësitë e zgjedhjes Connection Group

Të gjitha input fields në këtë grup janë përdorur për identifikimin e objektivave dhe protokolleve.

* Synimi: Një objektiv mund të jetë një adresë IP (vetëm IPv4) ose
në një hostname. Ky program mund të kryejnë një test të vetëm një
objektiv në një kohë. Prandaj, kjo fushë, duhet të përmbajë vetëm një
adresë IP ose hostname.
* Protokolli: Cdo protokoll ka një metodë të ndryshme login. Ju duhet
të zgjidhni një shërbim që përdor një target server. Disa kanë
protokollet e tyre options. Për më shumë informacion në lidhje me
opsionet e protokollit,
* Port: Nëse një objektivi nuk është në shërbim default port, ju mund
të define këtu. Default numra porte janë përdorur sipas IANA.
* SSL: Kontrolloni kete zgjedhje nëse përdor një shërbim objektiv për
lidhje SSL. Kur ju shikoni ose zgjidhni këtë kuti, programi do të
ndryshojë "Port" në këtë fushë default port number.

Opsioni User Group

* Përdoruesi: Një emër përdoruesi apo që përmban një filename
përdoruesve (nje username per line). Nëse një input teksti nuk është
një filename, programi do ta përdorin këtë tekst si një nofkë (Single
User Mode).

Fjalëkalimi modes Group


Ky grup është përdorur për zgjedhjen e një testimi mode. Për të
mundësuar secilit mode, e checkbox duhet të kontrollohet. Ju duhet te
zgjidhni të paktën një nga checkbox.

* Dictionary: Kjo do të përdorë wordlist mode nga një fotografi (e
njohur edhe si sulm dictionary). Fotografi e dhënë duhet të përmbajë
një fjalë per line. Nëse një input tekst në këtë fushë nuk është një
filename, programi do të përdorë si input text një fjalë
Vërejtje: testimi për një fjalë-kalin të bardhë, të përdorin një varg të zbrazët (nuk ka hapësirë).
* Append përdorues: Kjo mode do të përdorë fjalë nga një fotografi. Çdo
fjalë do të jetë appended për testimin e përdoruesit dhe pastaj e
përdorin atë si një fjalëkalim. Nëse një input tekst në këtë fushë nuk
është një filename, programi do të përdorë si input text një fjalë
Vërejtje: testimi për fjalëkalimin që është e njëjtë me username, përdorin një varg të zbrazët (nuk ka hapësirë).
* Shtazë fuqi: Kjo mode do të përpiqet të jetë e mundur çdo
fjalë-kalimin. Ju mund të zgjidhni një charset për shtazë detyruar nga
Option. Gjithashtu ju mund të përkufizohet minimale dhe maksimale për
shtazë fjalëkalimin gjatësinë e detyruar.
Remerk: Zakonisht, ky lloj nuk përshtaten për rrjetin identifikoheni.

Fjalëkalimi Options Group

Ky opsion është përdorur për grup modifying fjalëkalimet që përdoret në
"Dictionary" dhe "Append user" mode. Nëse e modifikuar fjalëkalimin
është e njëjtë me password, programi nuk do të dërgoj këtë fjalëkalimin
për të provuar një objektiv kundër. Për të mundësuar secilit opsion, e
checkbox duhet të kontrollohet.

* Shkronjat: Ky opsion do të ndryshojë të gjitha karaktere të vogle.
* Uppercase parë karakterit: Ky opsion do të ndryshojë vetëm për të parë karakterin uppercase.

Misc Options Group

* Connections: Numri i logins për të testuar concurrently.
* Max rigjykoj: Numri i përpjekjeve për llogari të papritur, kur ndodhin rezultate.
* Time out: koha maksimale e presin në server sekonda për reagim.
* Prisni për rigjykoj: i prisni në milliseconds kohë për të njëjtën
retrying username / password përsëri pas një gabim ndodhi
* Max përpjekjen / Connection Numri i përpjekjeve në të njëjtën lidhje.
0 do të thotë login duke përdorur të njëjtin lidhje deri në një server
disconnects. Ky opsion nuk zbatohet për dikë HTTP dhe protokolle.
* Ndalo kur gjeti një checkbox Nëse kjo është zgjedhur, ky program do
të ndalojë kur ajo gjendet testimin e parë të vlefshme llogari.

Afisho Tab

* Rezultati: Ekrani gjetur vlefshme target / username / password tuples.
* Testing: Ekrani testimin e përdoruesit dhe fjalë-kalimin. Aktualisht, kjo fushë është përditësuar çdo 1,5 sekonda.
* Mesazhi: Displays njoftoni një gabim apo mesazhe. Ky program nuk ka shfaqje të gjitha të pasuksesshme logins.

Protokolli Option Detail
Bruter është një rrjet paralel
kafshë të identifikohem bahçevan Win32 platformë vetëm. Ajo aktualisht mbështet
shërbimet e mëposhtme: FTP, HTTP (themelore), HTTP (Form), IMAP, MSSQL,
MySQL, POP3, dikë-NT, SMTP, SNMP, SSH2, Telnet.

Plattform
WinXP

Gjuha
ShqipShkarko
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Bruter 1.0 beta1--->login brute forcer vetem ne platformen Win32
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ushqimi sipas shenjave

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: