Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Hap web me FTP , Rregullo web me FTP = hap mas hapi per fillestart :)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Hap web me FTP , Rregullo web me FTP = hap mas hapi per fillestart :)   Sat Dec 05, 2009 1:53 am

. Shkojm me se pari ne www.dst-freehosting.info
Shkojm Order Now

pastaj

Username : qysh pe doni
Password : 6 shkronja ose 6 numra =)
Email Address : duhet mu kon me @gmail.com repsisht
Site Category : Veq ja futni
Site Language : English
Enter Security Code : e shkruni coden qe osht ma nalt
Shkojm Click me to countinue ..
Ktu e shkruni coden apet , edhe register

Hym ne inbox
Tash ne imell na ka ardh me aktivizu dhe na e aktivizojm te linki par

Kur te him te linki par klikojm click me to continue dhe perseri e shkruajm codin dhe pastaj na vin te dhanat ne inbox .
Pasi t'na kan ardhur te dhanat e ftp-s neve sna vyn pa e pas index.html .
Per te krijuar index.html shkojm kshtu :
ne Desktop e klikojm met athen dhe na qet shum menyja po na himi New
pastaj shkojm text document dhe ju hapet nje file i ri me text New Text
Document.txt dhe kto e ndryshojm e bejm index.txt , hyrim ne index.txt
e shkruajm ket code


Kodi:
<head>
<title></title>
</head>

<body bgcolor="#000000">

<p align="center"><b><font color="#FFFFFF">Se shpejti Online </font></b></p>
<p align="center">&nbsp;</p>
<p align="center"><b><font
color="#FFFFFF">www.webijuaj.com</font></b></p>kto
qe i kom bo ma te trasha mundeni mi ndrru dhe pastaj e ruajm fajlin me
emer index.html , per me shti ne ftp shkojm e downloadojm FileZilla ,
pasi qe ta kem downloaduar hyrim aty edhe i shkruajm te dhanat e hostit
" Host ftp.0fees.net , Username Ju ka ardh ne inbox kur e keni aktivizu
hostin , Password ; ju ka ardh kur e keni aktivizu hostin , Port "nuk
shkruni sen" , dhe pastaj QuickConnect , tani aty ne anen e atht ku
osht file name e shihni htdocs edhe ne htdocs e shtini index.html dhe
pastaj webi juaj do jet kshtu si ky webi www.ast-crew.dst-freehosting.info
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Hap web me FTP , Rregullo web me FTP = hap mas hapi per fillestart :)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: