Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Google O3D

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Google O3D   Sat Dec 05, 2009 1:51 am

Nepermjet nje plugin per browser, Google do te tregoje webin ne tre dimensione.

Per momentin menyra me popullore per te vizualizuar materialet 3D eshte
perdorimi i librarise Paperversion ne Flash, por Goolge ka vendosur te
krijoje nje tool te ngjashem me ate qe po krijojne Mozilla e Khronos
Group.

Me anen e nje plugin te leshuar me licencen BSD qe instalohet ne
browser eshte e mundur te vizualizohen materiale tredimensionale qe
menaxhohen me JavaScript.

Sigurisht qe eshte akoma shpejt, por do vije momenti qe do diskutohet
per formatin qe do perdoret dhe me siguri qe ne kete moment Google do
kete nje rol te rendesishm duke pasur parasysh potencialin dhe
rendesine qe ka ne web.

Plugin ndodhet ketu. Kjo video eshte nje shembull:

YouTube - Google O3d Beach Demo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Google O3D
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: