Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Gjej Passwordine BIOS-IT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Gjej Passwordine BIOS-IT   Sat Dec 05, 2009 1:48 am

Gjej Passwordine BIOS-IT

Ndoshta ju ka ndodhur ndonjehere te mos mund te kyqeni ne Pc per shkak
te Bios passwordit te harruar, nese dikush ka kete problem atehre le te
fillojme.

1 aty kur te paraqitet WELCOME edhe ta kerkon me shkru passin

2 tani kur te paraqitet me shkru passwordin,e shtyp ne tastier CTRL + ALT + DEL..( 2-3 here e shtyp DEL )

3 Hapet n 1 dritare tjeter ku munesh me shkru password edhe user name

4 tek user name e shkruni : administarator ndersa te Password asgje

5 dhe klikoni OK edhe meniher kompjuteri ju hapet

6 po kur te hyni nuk ju hapet PC me user te juajin po me nje user tjeter aty ski asgje vetem RECUCLE BIN edhe asgje tjeter

7 Klikon START/CONTROL PANEL/USER ACCOUNts edhe te ajo account i cili
eshte me password(fjalkalues) klikoni pastaj ja boni REMOVE PASSWORD

8 pastaj shkoni START/LOGG OF/SWITCH USER/ edhe e klikoni at userin i
cili ka qen me password ma ska më nuk ju kerkon passwrod sepse e keni
fshir passwordin Dhe keshtu keni emilinuar passwordin e Bios-it dhe
lirisht mund te kyqeni ne Windows pa asnje pengese
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Gjej Passwordine BIOS-IT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: