Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Qysh me bo pare n’internet..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Qysh me bo pare n’internet..   Sat Dec 05, 2009 1:48 am

Shum prej juve kan pyt gjith se a munesh me bo pare ne internet?.Nese i
ke pyt disa njerez ne vendin ton menihere kan thon JO, ose ja kan nis
me tregu dicka per ni grup qe osht ne kuader te Googlit , ama nuk kan
dit me tregu ma detajisht se cka osht ky grup dhe qfar sherbimesh ofron.
Sherbimi i Google per reklamimet dhe publikimet neper websajta me ane te reklamave quhet Google Adsense.
Nese keni nje websajt dhe doni me fitu pare prej tij , atehere metoda
ma alternative per ket sen osht Adsense.Faqen e Google Adsense mundeni
me gjet permes linkut : Google Adsense
Menjehere si te futeni ne ket websajt e keni ma nalt Sign up
Now.Regjistrimi ne ket faqe eshte i lehte por duhet pasur kujdes dhe
duhet ndjekur rregullat e ketij grupi.Ne kuader te ketij grupi nuk
eshte gjuha shqipe [ nuk mund te regjistrohen websajtet me permbajtje
ne shqip ] por nje metod egzsiston per tu pranuar ne kete grup.Ajo
eshte te hapni nje websajt ne anglisht tek Blogger.com [ free blog ] ku
ma von mundeni me bo ni websajt tshpejt edhe tleht me permbajtje
n’anglisht ku ma von edhe kan me jau pranu llogarine.
Pas pranimit te llogaris lidheni me account dhe shkoni te Adsense Setup
, mandej Menage ADS dhe e merrni kodin prej kesaj kompanie , ku me von
e vendosni nwebsajtin tuj.Masi qe te vendoset ky kod ne websajt mas
10minutave keni me i pa reklamat qe shfaqen tek webi yt.Masi qe te
shfaqen athere vizitort munden me kliku ne reklama edhe te Reports , i
keni krejt raportimet rreth reklamave.
Masi qe te mrrini shumen mbi 10$ ko me ardh ne adresen e juj qe e keni
vendos ne account nje leter , ku mbrenda saj gjindet pin-i qe ta jep
Google Adsense , ku at pin mandej duhet me e vendos ne account
tondin.Ky pin dergohet prej grupit per me e vertetu autorsin , se a
jeni ju aj qe e keni hap at account.Shum njerz ankohen se ky nuk vjen
ne Kosove , ama e kan gabim.Per me ardh aj pin tek adresa shkruni kto
te dhana :
Contact: Emri Mbiemri
Adresa 1
Adresa 2 nr
Prishtine
ALBANIA
Se pari letra shkon ne Shqiperi, pastaj permes Shqiperis jau bin ne Kosove.Letra doket si ne foton ma posht :

Mbrenda ksaj letre gjindet pin-i qe mandej ket PIN e vendosni ne
account tjuvin.Mas vendosjes ne account duhet me i bo se paku 100$ ne
muj per me ju ardh checku ne shpi.Nese i boni p.sh 100$ ne mujin
dhjetor athere kto pare keni me i marr ne Janar , nese nuk i boni
mbrenda mujit dhjetor athere nese i boni ne mujin Janar , kan me ju
ardh ne Shkurt e kshtu me rradh.
Checku i Google doket ne ket menyr :

Masi qe te merrni ket check, shkoni ne bank e theni edhe paret keni me i pas ne xhirollogarin tjuv mas 10-15 diteve.
Autor Viganv
Ky osht ni tutorial i shkurt edhe ni msim i vogel per Google Adsense.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Qysh me bo pare n’internet..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: