Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te Rekuperoj te dhenat e linux nga windows

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si te Rekuperoj te dhenat e linux nga windows   Sat Dec 05, 2009 1:44 amNese deshironi te rekuperoni te dhenat tuaja nga nje ndarje e llojit
linux te hardiskut tuaj…. nga nje sistem sic eshte windows normalisht
ju skeni mundesi sepse windows nuk e njeh ndarje e diskut te ngurte per
kete ju keshilloj nje program shum te mire per te bere kete gje.. ai
quhet diskinternals LinuxReader. Ky program ju mundeson leximin e
formateve te linux sic jane ext2/ext3/raiser ne nje menyre te thjesht
dhe te shpejt. Natyrisht ky program eshte komplet falas dhe me ane te
nje stili grafik te ngjashem me explorer ju lejon qe te kopjoni te
dhenat tuaja (skedaret) me ane te windows ne pjeset e ndara posacerisht
per linux . Natyrisht ju keni akses vetem ne lexim pra vetem te kopjoni
file me ane te ketij sistemi dhe jo te shkruni ne diskun e ngurte , por
sic e dini te lexosh file nga nje sistem linux nuk eshte pak dhe nje
gje tjeter qe ju mund te beni eshte te rekuperoni file dhe nga disqet e
ngurte me probleme dhe te demtuar.
per ta shkarkuar ju duhet te shkoni ne kete link.:

Kodi:
www.diskinternals.com/linux-reader/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si te Rekuperoj te dhenat e linux nga windows
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: