Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd   Sat Dec 05, 2009 1:43 am

Nese messengeri juaj e shfaq kete Error Code: 80072efd ,rregullimi bëhet kështu:

1.Kontrolloni .NET Messenger Service Status.

Nese ju paraqitet ky mesazh:
All systems are stable and running.
Ju duhet ta kontolloni PC tuaj dhe ta rregulloni me nje nga tutorialet e mëposhtme
2. Fshini Internet Explorer proxy server settings:

1. Ne Internet Explorer,klikoni Tools pastaj klikoni Internet Options.
2. Ne dritaren Internet Options , shkoni tek Connections .
3. Klikoni LAN Settings…
4. Hiqe TICK-un tek Use a proxy server for your LAN (Këto cilësime nuk do të aplikohen për të dial-up ose VPN lidhje) .
5. Klikoni OK dhe persei klikoni OK

3.Klikoni në menynë Start, zgjidhni Run dhe shkruani kete rreshtin e mëposhtëm:

regsvr32 Dssenh.dll Gpkcsp.dll Slbcsp.dll Sccbase.dll

Për kete opsion të tretë duhet të pritni një kohë, e pastaj do të
shfaqet një kuti dialogu kliko OK dhe pastaj të përpiquni te Kyçeni ne
Messenger
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: