Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 ME ja ndrru ngjyrat cmd dhe si me rujt me ato ngjyra cmd-n

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: ME ja ndrru ngjyrat cmd dhe si me rujt me ato ngjyra cmd-n   Sat Dec 05, 2009 1:34 am

shko start run dhe cmd
hapet cmd ne cmd e shenon psh : color 02
ngjyrat ndryshohen tash per mi rujt shko tek toolbars ku esht cmd kliko
me te djathten pastaj properties hapet : hapet dialogu dhe klikon ne
menyn Color
PAstaj i shikon se si jan ngjyrat aty dhe aty mundesh ta ja ndrrosh cmd
hapsiren qeka permas shkronja qe normal te te gjith eshte e zez klikon
ok
aty dalin dy opsione:
1.Apply properties to current windows only,
2.Save properties for future windows with same title
ju e zgjedhni tedyten dhe kryhet .
Flm
Ekam postu ket tem njeher por si me rujt nuk kam mundur me ju tregu

ja edhe ngjyrat:
Color 0 = Zez
Color 1 = Kalter
Color 2 = Gjelbert
Color 3 = Aqua
Color 4 = Kuqe
Color 5 = Purpte
Color 6 = Verdh
Color 7 = Bardh
Color 8 = Boj hiri
Color 9 = E qelt e kalter
Color A = E qelt e Gjelbert
Color B = E qelt Aqua
Color C = E qelt e kuqe
Color D = E purpt e qelt
Color E = E verdh e qelt
Color F = Ndritshme e qelt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
ME ja ndrru ngjyrat cmd dhe si me rujt me ato ngjyra cmd-n
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: