Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si ta shtojme shpejtesine e internetit Cable/DSL

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si ta shtojme shpejtesine e internetit Cable/DSL   Sat Dec 05, 2009 1:27 am

Si ta shtojme shpejtesine e internetit Cable/DSL


Kodi:

Kliko në Start
Kliko në Run
Shëno : Notepad
Kur të jetë hapur Notepad
Merr Kopje Kodin e më poshtëm që kam shkruar dhe fute në Notepad


Kodi:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
"GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:0000ffff

Pasi keni futur kodin e shkruar me lart në Notepad
Shtyp menyn File
Pastaj Kliko save as
Sigurohuni që ta ruani me emrin Fix.reg në desktop
Tani hapeni atë
Atëhere do të ju pyes Jeni i sigurt që deshironi që ta shtoni këtë Informacion Shtyp: Yes(po)
Sigurohu që informacioni të jetë shtuar me Sukëses "Has been succesfully entered info the Registry"
Më në fund Mund ta Shikoni efektin e dhën

Ristarto kompjuterin Dhe U Kry :
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si ta shtojme shpejtesine e internetit Cable/DSL
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: