Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Ruaj Gjerat ne internet me password

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Ruaj Gjerat ne internet me password   Fri Dec 04, 2009 1:05 pm

p.sh : i haroni shpesh passwordat(e msn , e webit tuaj etc..) dhe doni qe mos ta haroni dhe ta ruani diku qe kur doni ta gjeni prap ne menyr te siguruar.

ehh.. ather fillojm :

futuni ne : www.passwordprotection.com

krijoni 1 akont duke klikuar "Sign Up" , jepi te dhenat..

dhe ather do te krijohet 1 web : akontijuaj.passwordprotection.com

ather shkoni ne panel te administrimit dhe krijoni 1 folder p.sh :
"fjalkalimet" dhe duke klikuar tek "Create Your Protected Folder" dhe ather
shkojm e krijojm disa users duke klikuar ne "Create Your Users".
pasi te kemi mbaruar ather duke klikuar tek "Upload Your Content" do te futemi ne folderin "fjalkalimet" dhe do te uploadojm shembull fjalkalimet tona qe pritojm ti mbajm ne mend .

gjith kto "Create your users , create your protected folder" etj etj gjinden ne faqen e pare kur logirateni tek passwordprotection.com si ne foto :
Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.


me pas .. pasi ta kishit ruajtur gjerat ne fjalkalimet ather provojm te futemi kshtu : akontijuaj.passwordprotection.com/fjalkalimet
dhe zdo te mund te hyni do tju del password me shenu dhe user

tani do te shenojm userin dhe passin te cilen e kemi krijuar ma heret tek rubrika "Create Your Users" ..
dhe do te futemi ne folder , dhe do ti kemi te gjitha fjalkalimet e shenuara qe i kemi uploaduar (p.sh : ato te msn-s , webave etj..)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Ruaj Gjerat ne internet me password
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Supersticioni

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: