Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme   Fri Dec 04, 2009 1:00 pm

Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme

Per me kuptu userat me leht pak kshtu shqip ...

Se pari gjeje PheeNet eshte CD apo shikoni me Downloadu eshte program i Wireless qe scannon antenat...
antenen e par qe e gjeni shikoni aty me u connectu nese sben scannoni prap per antena tjera... edhe keshtu ju ben 100% vetem nese nuk keni fare val te antenes per me gjet naj anten tjeter..

Hapi dyt, pasi te connectoni ne anten duhet ta merrni "Advanced IP scanner" edhe e jepni nje Ip adress ne Wireless Lan shmbull: 192.168.0.35 dhe Gateway ja loni 192.168.0.1 apo 192.168.1.35 dhe GateWay 192.168.1.1 edhe beni scan prej 192.168.0.1 deri ne 192.168.0.255 ose tjetren me 1.

Kshtu qe pastaj gjeni aty IP te cilat kan rrjet.. dhe kshtu mundeni me u connectu..
Ja tregova menyren se si un lidhem...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: