Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 speed up

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: speed up   Fri Dec 04, 2009 12:53 pm

Rritni Shpejtësin e Kompjuterit tuaj Së pari shkojm Start ----> run -----> tani duhesh me shkru ---> REGEDIT tani i mshon ENTER-it do te hapet Dritarje regedit tani shkoni: HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters Tash do te gjeni: --EnablePrefetcher-- Aty e keni numrin .3 ju duhet qe te beni 5 tana i mshon ni Restart PC edhe keni me vrejt ndrishime menjeher...!!Siq e dini shum nga antaret e forumit ton madheshtor AST kan performancat e PC's shum te dobet.

Kshtu qe kam vendosur te hap ket tuto per ata qe sdin te shpejtojn PC'n

1.Se pari shkojm:

My Computer>Properties>Hardware>Device Manager> Shkojm Disable Floppy Disc (Floppyn besoj se askush nuk e perdor dhe e ngarkon shum PC'n tuaj)

2.Shkojm My Computer>Advanced>Settings(Performance) > Adjust best performance(3'ja te fundit jo)

3.MyComputer > Advanced > Error Reporting >Shkojm disable

4.Start > Run > %TEMP% > I fshijm te gjitha (Mbeturinat e PC's perndryshe )


Mendoj se shum Antar e din ket por shpresoj qe kam ndihmuar disave sadopak qe jom munduar

Ju pershendes
http://gallery.popularscreensavers.c...catid=526&sV=0
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
speed up
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: