Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te scanojme nje ip per porta te hapura!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si te scanojme nje ip per porta te hapura!   Fri Dec 04, 2009 12:45 pm

Se pari na duhet nje ip [ mund te marrim dhe webfaqe ]
Per t'ja gjetur ip-n e nje webfaqe-s shkojme keshtu:
Kodi:

Shkojm Start>Run>Ketu shkruajeni "cmd" pa thojza

Shkruani ping www.webi.com
Do marrim nje rezultat si kjo poshte:
Kodi:

C:\Documents and Settings\bL3nDi.b0y>ping www.webi.com

Pinging www.webi.com [66.116.109.44] with 32 bytes of data:

Reply from 66.116.109.44: bytes=32 time=228ms TTL=242
Reply from 66.116.109.44: bytes=32 time=223ms TTL=242
Reply from 66.116.109.44: bytes=32 time=232ms TTL=242
Reply from 66.116.109.44: bytes=32 time=215ms TTL=242

Ping statistics for 66.116.109.44:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 215ms, Maximum = 232ms, Average = 224ms

C:\Documents and Settings\bL3nDi.b0y>

Tash shkojme ne kete URL
Kodi:

http://www.darkc0de.biz/s3cr3t.php?darkc0de=port

Do te shihni nje faqe si kjo:
Kliko ketu për ta zvogluar imazhin.

Tek Textboxi i pare ku shenon "IP" Shkruajme ip-n qe morrem nga Command Prompt.
Tek Textboxi i dyte ku shenon "Start" Ketu shkruajme porten qe do filloje scanimi.
Tek Textboxi i trete ku shenon "Finish" Ketu shkruajme porten qe do mbarroje scanimi.
Pastaj e prekim butonin "scan" dhe scanimi do filloje
ne fund do kemi rezultate si kjo:
Kodi:

Portat e hapura jane : 25
Portat e hapura jane : 21
Portat e hapura jane : 110
Portat e hapura jane : 46

Pra ketu Porta mund ti Injectojme

Tuto perfundon ketu!

Kalonimi!~
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si te scanojme nje ip per porta te hapura!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vendet Misterioze - Porta e Perendive
» Teletransportimi
» Tirana-qyteti i ngritur mbi nje krim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: