Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Generic Host Process beje Stop !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Generic Host Process beje Stop !   Fri Dec 04, 2009 12:35 pm

Ky eshte nje lloj virusi qe hyn permes portav qe i keni te leshuar.

Ky lloj virusi iu ndrron theme-n e xp ne clasic dhe serish e kthen normal XP e po ashtu iu humb zerin apo driverat e zerit.

Cilat jane keto porte:

Mbyllja e portit 135 dhe 412:


Kliko Start > Run
shenoe regedit dhe hyn ne ndryshimin e regjistrit
pastaj kliko tek: HKEY_LOCAL_MACHINE -> System -> CurrentControlSet -> Services -> NetBT -> Parameters

Kur te klikojsh tek parameters do te hapet dritarja dhe ne te djatht e ki TransportBindName
kliko dy here mbi TransportBindName dhe beje Delete valuten qe e ka pra fshija valuten krejt
dhe kliko OK

Pas kesaj
Prap hyn Start -> Run -> regedit dhe shko :
HKEY_LOCAL_MACHINE -> software -> microsoft -> Ole
kur ta jesh ne folderin Ole ne ane te djatht do te paraqiten disa shkrime me valuta
pastaj aty gjeje opcionin me emrin EnableDCOM kliko dy her mbi të dhe ndryshoja Valuten pra e ka Y ti bone N dhe kliko OK

Pas ketyre dy opcioneve restarto kompjuterin dhe nuk te paraqitet asnjeher Generic Host process

E kam punuar ne menyre si tutorial qe ta keni me te leht per mesim ! met mira
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Generic Host Process beje Stop !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: