Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te punojë me shpejt Mozilla Fire Fox

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si te punojë me shpejt Mozilla Fire Fox   Wed Dec 02, 2009 9:09 am

Si ta bejme te Punoj me SHpejt Mozilla Fire Fox

Nese perdoreni Web Browserin Mozilla Firefox dhe deshironi qe ai te hapet me shpejte:
Pasi te keni klikuar mbi shortcut vetempercilleni hapat ne vazhdim:
1- Klikoni me tastin e djathte te mausit mbi shortcut-in e Firefox-it
2- Zjgjidheni Propertise
3- Pasi te hapet shkoni tek fusha target
4- dhe shtoni " /Prefetch:1" (ne fund te tekstit, pa e fshire taxtin praprak.
5- Teksti do te dukej keshtu C:\Program Files\Mozilla Firezox\firefox.exe" /Prefetch:1
6- Klikoni "Apply"
7- Klikoni "OK"
Dhe do te vreni ndryshimet menjeher.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si te punojë me shpejt Mozilla Fire Fox
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pagjumësia
» Suksesi ne jetë - Mos i imitoni te tjerët !
» Harresa
» Simbolet dhe ndikimi i tyre.
» Ritual per te mesuar me shume?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: