Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Rrit shpejtsin e PC-s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Rrit shpejtsin e PC-s   Wed Dec 02, 2009 9:07 am

Rritni Shpejtësin e Kompjuterit tuaj Së pari shkojm Start ----> run -----> tani duhesh me shkru ---> REGEDIT tani i mshon ENTER-it do te hapet Dritarje regedit tani shkoni: HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters Tash do te gjeni: --EnablePrefetcher-- Aty e keni numrin .3 ju duhet qe te beni 5 tana i mshon ni Restart PC edhe keni me vrejt ndrishime menjeher...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Rrit shpejtsin e PC-s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dielli dhe fuqia e tij
» Gjumi e rrit stresin, nuk e zvogëlon
» Vajzë apo djalë - kjo mund të bëhet me anë të Astrologjisë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: