Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 si te krijojm wallpaper per deskop

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: si te krijojm wallpaper per deskop   Wed Dec 02, 2009 8:05 am

si te krijojm wallpaper per desktopE hapim Paintin pastaj Image qe gjindet nalt,

shkojme Attributes dhe aty te width: bane 2 gjithashtu edhe te hight: bane 2 por kujdes duhet te jen pixela i keni aty ne mes

dhe pastaj klikojm ne wiev qe gjendet lart pastaj Zoom pastaj custom dhe zgjedhim 800%

tani ju mund te shihni nje katror te vogel te bardhe, dhe tash shkojm shktu...

merrni ngjyren e zez te lapsit dhe klikojm ne anen e majt lart te katrorit te bardhe,

pastaj ne anen e majt posht vendosim ngjyr hiri te mbyllur,

ne anen e djatht lart vendosim ngjyren e gjelbert te qelt,

tani katrori po duket me 4 ngjyra,

tani e ruajm ne desktop apo ku do qoft,

klikojm me te djathten ne Desktop pastaj Properties

shkojm te opcioni Desktop pastaj Browse dhe e gjejm ku e kemi ruajtur punimin dhe klikojm njehere mbi te

pastaj Open pastaj Ok dhe tani e keni wallpapersin e puruar nga ju me paint, besoj se keni me qen te habitur me punen qe bet,

mos te harrojm te ceki se ngjyrat mundeshme ja

lan qfare dush
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
si te krijojm wallpaper per deskop
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: