Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si ta LExOJm textIn kur e degjoJm nJE kenG

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NoIsY
Super moderator
Super moderator


Postimet : 454
Vendodhja : n'Kamenic
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Si ta LExOJm textIn kur e degjoJm nJE kenG   Wed Dec 02, 2009 7:56 am

Tutorale i te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge ?
Autori :NoIsY
Web: http://www.deshira-juaj.tk/
==============================
Windows Media Player 9

Per te lexuar tekstin e nje kenge qe luhet ne Windows Media Player 9 na nevojitet nje plugin i quajtuar "Caption e Lyrics Power toy"qe pasi instalohet gjendet tek winMedia player ne Tools/Plugin

Shkarko:
Kodi:

http://http://www.wmplugins.com/ItemDetail.aspx?ItemID=345

Sigurohu qe ke Windows Media Player 9 duke klikuar tek Help/about
Nese versioni nuk e keni versionin 9 atehere, klikohet ne help/update (vetem nese keni version me te vjeter se 9)

-Nje program tjeter qe gjen tekstet e kengeve eshte dhe "Evil Lyrics" me databaze prej 5 milion tekste kengesh.
Shkarko
Kodi:

http://http://www.evillabs.sk/evillyrics/download.php

Kur hapet programi shkruani emrin e kengetarit dhe kengen dhe klikoni ne search.Jepet teksti kenges tani i beni all/copy tekstit , me pas hapni Windows Media Play er dhe klikoni ne menyne View>Now playing tools>zgjidhet Lyrics dhe Caption (duke i vendosur tick).Klikoni anash tek Media Library dhe do tiu shfaqet lista e kengeve.Tani klikoni me tastin e djathte mbi titullin e kenges te ciles i keni gjetur tekstin dhe zgjedhni Properties pastaj vendosni tekstin e kopjuar te kutia Content.

Pasi te perfundoni kete proces , klikoni kengen qe doni , dhe do te shihni tekstin qe do tju shfaqet.

Kjo metode vlen edhe per kenget ne gjuhen shqipe , nese e keni tekstin e tyre.

Winamp

Per ta vendosur kete opcion ne Winamp ju duhet shtesa e quajtur "Lyrics Master".
Shkarko:
Kodi:

http://http://www.wmplugins.com/ItemDetail.aspx?ItemID=346
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.deshira-juaj.tk/
 
Si ta LExOJm textIn kur e degjoJm nJE kenG
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Leximi i dorës
» Sekretet e Endrrave

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: