Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter.   Thu Apr 02, 2009 8:50 amTani unë jam duke shkuar për të ju tregojnë se si të krijoni të stilit të vjetër photo fuqi me theks interesante.

Së pari ju duhet të gjeni disa foto të përshtatshme për tutorial tonë. Në fakt, ju mund të gjeni në picters Google searh ose të ndjehen të lirë për të përdorur të minave. Open tonë foto origjinale dhe të aplikojnë Image> Rregullimet> ngjyrim / saturation me presets tjetër për të ndryshuar dhe mbushje e thirrur:

Shikoni diferencen tani


Duplicate këtë Layer me Ctrl+J dhe apply Filter > Blur > Gaussian Blur cilësimet të ngjashme me këto:


Pas kësaj rrëmuje me layer mode & opacity/fill. Unë u përpoq shumëfishohen mbushur me një prej 60%.Tani përdorimin Image > Adjustments > Lеvels me presets tjetër për ta bërë color correction:
Shih rezultat më poshtë:Ok, tani do të doja të shtoni terr zonat përgjatë foto edges për të krijuar fokus për të ardhmen theks. Për ta bërë këtë të krijojnë një shtresë të re dhe të plotësojë atë me ngjyrë të zezë. Pastaj zgjidhni Eraser Tool (Opacity: 50%) dhe një furçë të butë raundin rreth 300 px qartë dhe të brendshëm fushë siç tregohet në figurë e mia:Vendos layer opacity deri ne 70% deri:Ok, ne jemi bërë me prapavijë. Koha për të shtuar një theks të tonë foto. I got it nga një tjetër foto. Ju mund ta gjeni duke përdorur kërkimin e Google-it ose të ndjehen të lirë të përdorni këtë një të tillë. Hap këtë file, pastaj zgjidhni Polygonal Lasso Tool dhe zgjidhni djalin e trupit si në foton më poshtë:Përdorni Ctrl + C për të zgjedhur kopje pjesë e imazhit nga foto dhe ngjisni këtë fragment të kopjuar kryesore dokument. Pastaj përdorni Ctrl + T në këtë fragment të miniaturize pak dhe atë masë siç tregohet në figurë e mia:Shkulje kontrast të përdorni fragment Image > Adjustments > Brightness/Contrast me cilësimet të ngjashme me këto:Shikoni diferencen :Ok, tani për të shtuar disa kohë nën hije djalë. Shko tek shtresa nën djalë të ri dhe për të krijuar një shtresë. Pastaj zgjidhni Tool furçë të butë dhe një raund të fshirë rreth 15 px dhe vizatoni zi spot si më poshtë:Koha për të shtuar më të madhe nga djali hijen e trupit. Krijo një të ri shtresa, e pastaj zgjidhni furçë Tool me të njëjtat parametra të nxehtë dhe të krijojë më të mëdha në katin tim si në foto:Unë mendoj se kjo do të jetë më mirë për ta bërë këtë hije pak hapërdarë në fund. Për këtë efekt zgjidhni Eraser Tool (Opacity: 30%) dhe një furçë të butë raundin rreth 45 px dhe do të bëjë një çift të qartë strokes. Tani hije duket më e mirë, nuk është ajo?Për të përfundoj e tutorial unë mendoj se ne duhet të bëjnë një punë pak djeg me djalin e foto. Përdorimi i
Tani, duke përdorur me marifet Tool moderuar settings (furçë: 250 px, Range: Hijet, Exposure: 25%) të bëjë një dredhi e pak-të punojnë në këtë shtresë.

Postuar Dhe Perkthyer / Priaam

Tani identik me këtë shtresë Ctrl+J and apply Filter > Blur > Gaussian Blur me presets ardhshme:
Pasi që ndryshimi mode shtresa të caktuara dhe të Lehta Soft patejdukshmëri deri në 65%.Ne jemi duke bërë tani për tani. Duket mirë si për mua! Përdor atë, e bëjnë dhe gëzojnë tuaj nice photo efektet!


_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
 
Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Foto Apokaliptike të Natyrës
» Foto nga Hapesira
» Hena
» Kafkat politike shqiptare
» Fytyra të çuditshme

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Dizajni Kompjuterik :: Mësime/Tutoriale Për Dizajn-
Kërce tek: