Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi.
Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

 

 Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
pRiaam


Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Empty
MesazhTitulli: Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter.   Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Icon_minitimeThu Apr 02, 2009 8:50 am

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_19

Tani unë jam duke shkuar për të ju tregojnë se si të krijoni të stilit të vjetër photo fuqi me theks interesante.

Së pari ju duhet të gjeni disa foto të përshtatshme për tutorial tonë. Në fakt, ju mund të gjeni në picters Google searh ose të ndjehen të lirë për të përdorur të minave. Open tonë foto origjinale dhe të aplikojnë Image> Rregullimet> ngjyrim / saturation me presets tjetër për të ndryshuar dhe mbushje e thirrur:
Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_01
Shikoni diferencen tani
Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_02

Duplicate këtë Layer me Ctrl+J dhe apply Filter > Blur > Gaussian Blur cilësimet të ngjashme me këto:
Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_03

Pas kësaj rrëmuje me layer mode & opacity/fill. Unë u përpoq shumëfishohen mbushur me një prej 60%.

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_04big

Tani përdorimin Image > Adjustments > Lеvels me presets tjetër për ta bërë color correction:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_05


Shih rezultat më poshtë:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_06

Ok, tani do të doja të shtoni terr zonat përgjatë foto edges për të krijuar fokus për të ardhmen theks. Për ta bërë këtë të krijojnë një shtresë të re dhe të plotësojë atë me ngjyrë të zezë. Pastaj zgjidhni Eraser Tool (Opacity: 50%) dhe një furçë të butë raundin rreth 300 px qartë dhe të brendshëm fushë siç tregohet në figurë e mia:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_07big

Vendos layer opacity deri ne 70% deri:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_08big

Ok, ne jemi bërë me prapavijë. Koha për të shtuar një theks të tonë foto. I got it nga një tjetër foto. Ju mund ta gjeni duke përdorur kërkimin e Google-it ose të ndjehen të lirë të përdorni këtë një të tillë. Hap këtë file, pastaj zgjidhni Polygonal Lasso Tool dhe zgjidhni djalin e trupit si në foton më poshtë:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_09

Përdorni Ctrl + C për të zgjedhur kopje pjesë e imazhit nga foto dhe ngjisni këtë fragment të kopjuar kryesore dokument. Pastaj përdorni Ctrl + T në këtë fragment të miniaturize pak dhe atë masë siç tregohet në figurë e mia:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_10

Shkulje kontrast të përdorni fragment Image > Adjustments > Brightness/Contrast me cilësimet të ngjashme me këto:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_11

Shikoni diferencen :

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_12

Ok, tani për të shtuar disa kohë nën hije djalë. Shko tek shtresa nën djalë të ri dhe për të krijuar një shtresë. Pastaj zgjidhni Tool furçë të butë dhe një raund të fshirë rreth 15 px dhe vizatoni zi spot si më poshtë:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_13

Koha për të shtuar më të madhe nga djali hijen e trupit. Krijo një të ri shtresa, e pastaj zgjidhni furçë Tool me të njëjtat parametra të nxehtë dhe të krijojë më të mëdha në katin tim si në foto:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_14

Unë mendoj se kjo do të jetë më mirë për ta bërë këtë hije pak hapërdarë në fund. Për këtë efekt zgjidhni Eraser Tool (Opacity: 30%) dhe një furçë të butë raundin rreth 45 px dhe do të bëjë një çift të qartë strokes. Tani hije duket më e mirë, nuk është ajo?

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_15

Për të përfundoj e tutorial unë mendoj se ne duhet të bëjnë një punë pak djeg me djalin e foto. Përdorimi i
Tani, duke përdorur me marifet Tool moderuar settings (furçë: 250 px, Range: Hijet, Exposure: 25%) të bëjë një dredhi e pak-të punojnë në këtë shtresë.

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_16 Postuar Dhe Perkthyer / Priaam

Tani identik me këtë shtresë Ctrl+J and apply Filter > Blur > Gaussian Blur me presets ardhshme:

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_17


Pasi që ndryshimi mode shtresa të caktuara dhe të Lehta Soft patejdukshmëri deri në 65%.

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_18

Ne jemi duke bërë tani për tani. Duket mirë si për mua! Përdor atë, e bëjnë dhe gëzojnë tuaj nice photo efektet!

Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter. Old_style_effect_19full
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://Deshira-Juaj.WS
 
Si ta bejm nje foto te duket me e vjeter.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Dizajni Kompjuterik :: Mësime/Tutoriale Për Dizajn-
Kërce tek: