Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 3 kode te JAVA-s - Restart - ShutDown - Log Off

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: 3 kode te JAVA-s - Restart - ShutDown - Log Off   Tue Apr 21, 2009 10:21 am

3 kode te JAVA-s - Restart - ShutDown - Log Off

--------------------------------------------------------------------------------

3 kode te JAVA-s - Restart - ShutDown - Log Off
Kto jon nja tri kode qe mundeni mi perdor ne gjuhen programuese JAVA, kush e perdor kete gjuh

Restart :
Cito:
Runtime.getRuntime().exec("shutdown -r -t 0");
ShutDown :
Cito:
Runtime.getRuntime().exec("shutdown -s -t 0");
Log Off :
Cito:
Runtime.getRuntime().exec("shutdown -l -t 0");

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
 
3 kode te JAVA-s - Restart - ShutDown - Log Off
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Prejardhja e njeriut?
» Bibla - misteret dhe kodi i saj
» E Vërteta e Ditëve të Javës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Gjuhe Programuese-
Kërce tek: