Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Ora data viti muaji n? shqip...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Ora data viti muaji n? shqip...   Tue Apr 21, 2009 10:13 am

Kodi:
<script language=JavaScript>
<!--

// Array of day names
var dayNames = new Array("E djel?","E hone","E marte","E merkure","E ejte","E premte","E shtunde");

// Array of month Names
var monthNames = new Array(
"Janar","Shkurt","Mars","Prill","Maj","Qeshor" ,"Ko rrik","Gusht","Shtator","Tetor","N?ntor","Dhjetor" );

var now = new Date();

Stamp = new Date();
var Hours;
var Mins;
var Time;
Hours = Stamp.getHours();
if (Hours < 10) {
Time = "0";
}
else {
Time = "";
}

if (Hours > 10) {
Hours -= 0;
}

if (Hours == 0) {
Hours = 0;
}

Mins = Stamp.getMinutes();

if (Mins < 10) {
Mins = "0" + Mins;
}

document.write(Time + Hours + ":" + Mins + " ");
document.write(dayNames[now.getDay()] + " " + now.getDate() + ". " + monthNames[now.getMonth()]+" "+"2002.");

// -->
</script>

[/code]

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
 
Ora data viti muaji n? shqip...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zbulohet nje shkrim i lashte shqip, 2800 vjet me pare
» Të përbetuarit, Mallkimet, Urimet në shqip
» Data e lindjes dhe misteri i saj!
» Muaji i lindjes, përcakton profesionin
» Pyetje dhe Përgjigje rreth Budizmit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Gjuhe Programuese-
Kërce tek: