Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 NBA: Celtics barazon ndeshjet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HAJDUK-MAN
Antarë 10 %
Antarë 10 %
avatar

Postimet : 166

MesazhTitulli: NBA: Celtics barazon ndeshjet   Tue Apr 21, 2009 6:27 amNBA: Celtics barazon ndeshjet


Ray Allen ka
shënuar tre pikë në sekondat e fundit të ndeshjes, për t’i dhënë
fitoren 118-115 kampionit në fuqi të NBA-së, Boston Celtics, ndaj
Chicago Bulls dhe për të barazuar kështu serinë e ndeshjeve të rundit
të parë të play-offit në 1-1.
Allen, i cili shënoi 30 pikë
gjatë ndeshjes, theu barazimin 115-115 duke shënuar trepikëshin e dytë
në mbrëmje brenda 23 sekondash për Bostonin. Në radhët e Chicago, Ben
Godon ishte më i sakti duke shënuar pikët më të larta në karrierë, 42
pikë.

Në ndeshjen tjetër të sotme të Konferencës Perëndimore, San Antonio
Spurs ka shkatërruar Dallas Mavericks me rezultat 105-84 falë 38 pikëve
të Tony Parker, po ashtu duke barazuar serinë në 1-1. Tim Duncan
kontribuoi me 13 pikë, 11 kërcime dhe pesë asitime.
Jason Terry ishte më i sakti tek Mavericks me 16 pikë, ndërsa Dirk Nowitzki kontribuoi me 14.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
NBA: Celtics barazon ndeshjet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: