Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Vettel në Pole Position

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Amir
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Vettel në Pole Position   Sun Apr 19, 2009 3:17 am


Vettel në Pole Position
Pole Position për Sebastian Vettel me Red Bull në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1.
Pole Position për Sebastian Vettel me Red Bull në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1.

Gjermani i skuadrës Red Bull ka regjistruar kohen më të shpejtë në provat zyrtare duke mposhtur mitin Brawn GP. Menjëherë pas tij me kohën e dytë më të shpejtë është renditur ish-kampioni i botës Fernando Alonso me Renault. Paraqitja e spanjollit i ka befasuar të gjithë.

Kohën e tretë më të shpejtë e regjistroi piloti tjetër i skuadrës Red Bull, Mark Webber duke lënë në vendin e katërt dhe të pestë Rubens Barrichellon dhe Jenson Buttonin.

Vazhdojnë problemet për dy skuadrat e mëdha si Ferrari e McLaren.

Kimi Raikkonen ishte i vetmi pilot për skuadrën nga Maranelo që mori pjesë në mini-sesionin e tretë dhe të fundit të provave zyrtare, por që nuk mundi të regjistrojë një kohë më të shpejtë se vendi i tetë, duke lënë prapa kampionin e botës ne fuqi, Leëis Hamilton vetëm në vendin e nëntë.

Gara e të dielës do të zhvillohet në orën 09:00. /tch/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vettel në Pole Position
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: