Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Lazio mposht Genoan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Amir
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Lazio mposht Genoan   Sun Apr 19, 2009 3:04 am


Lazio mposht Genoan
Njëra nga ndeshjet më të rëndësishme të javës së 32-të në Serie A, e zhvilluar në Stadio Ferraris ndërmjet Genoas dhe Lazios, ka përfunduar me fitoren minimale të skuadrës mysafire.
Pas fitores kundër Romës javën e kaluar në Derby della Capitale, duket se Lazio ka marrë zemër për t’i dhënë fund serisë së ndeshjeve të dobëta, dhe do të kërkojë një vend që çon në Evropë.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi argjentinasi Mauro Zarate (65’), i cili ia siguroi tre pikë skuadrës së tij, duke e ngritur në pozitën e shtatë me një pikë më shumë se Palermo, e cila të dielën e zhvillon ndeshjen e javës së 32-të kundër Bolognas.

Nga ana tjetër, kjo humbje mund t’i kushtojë Genoas, pasi që me fitore eventuale kundër Udineses të dielën, Fiorentina mund t’ia zë vendin e katërt. Po ashtu një mundësi e artë i është dhënë edhe Romës që të afrohet drejt vendit të katërt, nëse shënon fitore në Olimpico kundër Lecces.
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lazio mposht Genoan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: