Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Ancelotti i premtohet chelsit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Amir
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Ancelotti i premtohet chelsit   Sat Apr 18, 2009 8:45 am


Sipas Telegrafit britanik, Carlo Ancelotti është pajtuar ta merr postin e trajnerit të Chelseat nga sezoni i ardhshëm.

I njëjti burim njofton se menaxheri i Rossonerëve në fund të sezonit do t’i ndajë hesapet me Milanin dhe do të orientohet për në Stamford Bridge ku do të nënshkruajë një kontratë trevjeçare.

Si pjesë e marrëveshjes, mësohet se pronari i Bluve, Roman Abramovich, i ka premtuar Ancelottit së paku 50 milionë funte për të blerë lojtarë të rinj në sezonin e ardhshëm.
Në shënjestër të Ancelottit dhe Chelseat janë sulmuesi i Arsenalit, Emmanuel Adebayor, anësori i CSKA Moskës, Yuri Zhirkov, si edhe sulmuesi i Manchester Unitedit, Carlos Tevez.

Në ndërkohë, pritet largimi i dyshes franceze, Florent Malouda dhe Nicolas Anelka, si edhe portugezi Deco.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ancelotti i premtohet chelsit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: