Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:37 am

Ketu pra do postojm zgjidhjet per te gjitha MSN & WL (Windows Live) Messenger Error code.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:38 am

MSN Messenger Error Code - 80048820

Nese mundoheni te hyni ne MSN Messenger dhe duke u kyqur shfaqet error kodi 80048820, atehere mendoj qe ju duhet te kontrolloni oren/daten e sistemit tuaj dhe ta rregulloni ate.

* Cilat jane arsyet per te cilen shfaqet problemi me error kode 80048820?

Aty egzistojne disa mundesi per te cilen shfaqet ky error kode, ja disa prej tyre:
1) Opcionet e Gabuara te Proxy't ne Internet Explorer.
2) softpub.dll eshte ende e pa-regjistruar.
3) Koha/Data e sistemit tuaj eshte e rregulluar gabim.

* Si ta Zgjidhim kete problem?

Mendimi im eshte qe zgjedhja per MSN Error Kodin 80048820 eshte tek Internet Explorer - mundohu qe te fshihesh Internet Explorer proxy server settings dhe kalo tek opcioni 'Automatically detect settings'.

1) Hape Internet Explorer, kliko "Tools" dhe tani "Internet Options", tani "Connections" dhe tani kliko "LAN Settings". Hjeke tikun tek "Use a proxy server for your LAN (These settings will not apply to dial-up or VPN connections)". Dhe me ne fund beni tikun ne 'Automatically detect settings'.

2) Regjistro softpub.dll.
Kliko Start dhe tani kliko Run, aty shtype regsvr32 softpub.dll dhe tani restarto MSN Messenger.

3) Nese je i loguar si administrator, rregullo oren/daten e sistemit dhe korrekto ate.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:38 am

Si te rregulloni error e kyqjes 80004005 per Windows Live Messenger?

Me e sigurta tek ky error code eshte te e shkarkoni versionin e fundit nga ketu:
http://get.live.com/messenger/overview

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:39 am

MSN Messenger Errors 80040111 dhe 80040154

Rregullo 80040111 dhe 80040154 Error.

Shkaku: MSXML library eshte i q'rregulluar dhe duhet te ri-instalohet

Hapat e gjendjes se Gabimit:

Hapi 1.: Ri-regjistro msxml3.dll

- Start/Run dhe sheno kete kode:
Regsvr32 %windir%\system32\msxml3.dll

Shpresoj qe do hapet 1 pop-up, ku shenon:
DllRegisterServer succeeded in C:\Windows\System32\msxml3.dll is succeeded.

Hapi 1.: Ristartoje kompjuterin dhe kyqu perseri ne messenger.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:39 am

Fix 80070002 Error

Kur jeni duke u lidhur ne WLM ose ne MSN Messenger ju paraqitet 80070002 Error.

"Service is Temporarily Unavailable"

Si ta rregullojm WLM 80070002 Error?

-Kerko ppcrlconfig.dll (ndoshta gjendet ne: X:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\IdentityCRL\ppcrlconfig.dll) dhe e fshini.
-Shlyeni cdo WLM ose MSN Messenger te instaluar (gjithashtu edhe MSG Plus).
-Restarto Windows Live Messenger ose MSN Messenger.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:39 am

Fix 8004888D Error

Nese si sistem operativ keni Windows XP, provoni keto hapa;

Zgjidhja:

Shkoni ne DOS prompt, ai hapet keshtu: Start -> Run dhe ketu e bene copy/paste qdonjeren nga keto linjet te meposhtme:

regsvr32 Msxml3.dll /s
regsvr32 Dssenh.dll /s
regsvr32 Gpkcsp.dll /s
regsvr32 Slbcsp.dll /s
regsvr32 Sccbase.dll /s
regsvr32 Softpub.dll /s
regsvr32 Wintrust.dll /s
regsvr32 Initpki.dll /s
regsvr32 Rsaenh.dll /s
regsvr32 Mssip32.dll /s
regsvr32 Cryptdlg.dll /s

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:40 am

Fix 8100030e and 800701f6 Errors

Kur startoni MSN Messenger ose WML (Windows Live Messenger), ju smund te hyni per shkak se ju del ky laimrim:

"Signing in to Windows Live Messenger failed because the service is temporary unavailable.".
Error Code: 800701f6 or 8100030e

Keshilla si ta ndalojm kete error:

1) Regjistro softpub.dll.

Kliko butonin Start, dhe me pas shko Run, aty shenon: regsvr32 softpub.dll
Restarto MSN Messenger apo Windows Live Messenger.2) Ju duhet MSN Messenger (Windows Live Messenger) ne listen e programeve te lejuara ne firewall.3) Klikoni 2 here mbi oren ne ne Windows taskbar dhe sigurohuni qe ora eshte e rregulluar.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:40 am

Messenger 8.1 Beta sign-in error 8004800E

Zgjidhje per MSN Messenger error te kyqjes 8004800E:

*Dil nga Messengeri (klikim me tast te djatht ne system tray dhe zgjedh Exit);
* Starto perseri Messengerin;
* Kyqu dhe me siguri do jete e sukseshme

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:40 am

MSM Messenger Error 80048820

Ju nuk keni te drejt kyqje.

"Sorry, we were unable to sign you in to the MSN Messenger at this time. Please try again later"

ZGJIDHJA:

Nese jeni duke perdorur ‘NETGEAR Wirelss Router’ duhet te futeni ne ‘Netgear’ router set-up setting faqen, permes internet explorer.

1.Jepe IP address 192.168.0.1 ne address bar;
2.Kyqu me username dhe password te prej ISP's tuaj;
3.Shko Admin, password;
4.Shko advance menu (ne anen e majt);
5.Shko WAN set-up;
6.Shko MTU size dhe e ndryshon ne 1400;
7.Apply, OK.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:41 am

Unable to Sign in to MSN Messenger, Error Code 80048869

Ju rekomandojm qe ta shkarkoni, ta instaloni dhe ta perdoreni Windows Installer CleanUp Utility dhe te klikoni linjen(t) qe tregon MSN Messenger(et), ti selektoni dhe ti fshini sikur ne imazhin e meposhtem:Para se te provoni te ri-instaloni MSN Messengerin, hapeni IE (Internet Explorer) dhe tani shkoni keshtu: Tools -> Internet Options -> General -> Delete Files -> selkto Delete All offline Content and then select OK and then OK.

Tani shkoni tek dritarja dhe e fshini kete follder C:\Program Files\MSN Messenger. Ristartone kompjuterin dhe tani shkoni ne faqen per shkarkimin e messengeri dhe shkarkoni versionin me te fundit. Ju rekomandoj mos te e zgjedheni open it, por te e shkarkoni programin ne desktopin tuaj sikur ne imazhin e meposhtem:Ju duhet te jeni te sigurt qe keni larguar komplet MSN Messengerin nga kompjuteri jua, ta keni fshir Internet cache dhe ta keni shkarkuar versionin e fundit te Messengerit ne desktopin tuaj. Eshte e rendesishme ti keni veshtruar mire qdo hape siq duhet.

Tani instaloje messengerin e ri duke klikuar ne ikonen dhe te shkoni sipas pershkrimeve dhe te ristartoni, ta provoni perseri dhe do e shihni qe problemi ka shkuar.

Nese problemi ende qendron duhet ta vizitoni se shpejti Windows Update dhe ti i instaloni te gjitha updatet e reja ne sistemin tuaj operativ. Nese keni verejtur qe ndonje produkt nuk e keni shkarkuar, atehere instalone, ristartoni kompjuterin dhe kontrolloni perseri funksionimin e MSN Messengerit.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:41 am

Si ta rregullojm errorin e kyqjes 80048883 Msn messenger 7.5

1.Shkarko kete fajll: http://clientconfig.passport.net/ppcrlconfig.bin
2.tani ate fajll te shkarkuar e vendoseni ketu: C:\Documents and Settings\[Windows Username]\Application Data\Microsoft\IdentityCRL\ dhe e zevendesoni me fajllin egzistues.
3. Ristartoni kompjuterin.
4. Provoni te kyqeni ne MSN Messenger.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:42 am

Rregullo errorin per kyqje 80072EE6

1.: Dil nga MSN Messengeri;
2.: Start;
3.: Run;
4.: e shenoni aty: regsvr32 MSXML3.dll
5.: Ristarto MSN Messengerin.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:42 am

Windows Live Messenger error code 80072efd

Pershkrimi i Problemit:
Nese jeni duke u munduar te kyqeni ne Windows Live Messenger do te merrreni nje Error Code 80072efd ;"Sorry, we were unable to sign you in to the .NET Messenger Service at this time. Please try again later. 80072efd"

Zgjidhja:

Kontrollo .NET Messenger Service Statusin.Largoni qdo IE (Internet Explorer) proxy server setting:

1. Tek Internet Explorer, kliko Tools dhe tani kliko Internet Options;
2. Ne dialogun qe do hapet, shkon tek Connections buttoni;
3. Kliko LAN Settings…;
4. Hjeke tikun nga Use a proxy server for your LAN (These settings will not apply to dial-up or VPN connections);
5. Kliko OK dhe perseri OK tek Internet Options.

Shko Start/Run dhe shenoji keto:
regsvr32 Dssenh.dll Gpkcsp.dll Slbcsp.dll Sccbase.dll

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:43 am

Rregullo MSN messenger error te kyqjes 800B0001 ose 81000306

Zgjidhja se si te rregullohet ; Start/Run dhe sheno:regsvr32 Softpub.dll

regsvr32 Mssip32.dll

regsvr32 Initpki.dll (Kjo do zgjas rreth 30 sekonda derisa plotesohet.)Mbasi ta keni perfunduar kete, ju mund te kyqeni ne MSN Messenger!

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   Mon Mar 30, 2009 8:43 am

Rregullo error per kyqje 81000314Hape me Notepad: C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts

shtoji keta 2 linje ne fund:

65.54.239.80 messenger.hotmail.com
65.54.239.80 dp.msnmessenger.akadns.net

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Te gjitha MSN & WL Messenger Error Codes ketu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Numri 19
» Kush jemi ne ?
» Meditimi Transcedental - kurs me mesues te huaj ketu ne Tiranë
» Kush jemi në të vërtet ne ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Programe per Chat-
Kërce tek: