Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 si ta beni me photoshop nje ORB(reth) te bukur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Amir
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: si ta beni me photoshop nje ORB(reth) te bukur   Fri Apr 17, 2009 8:06 am

ne kete mesim do tju mesoj se si ta beni me photoshop nje ORB(reth) te bukur ,fillojme:Hapim nje document te ri 500x500 piksela ,si ne foto:

pastaj shkojme FILTER>>RENDER>>LENS FLARE SI NE FOTO:

pastaj opiconet i bejme si ne foto:

pastaj foto do te duket keshtu:
http://www.tutoriale-al.org/images/212zaeh.jpg
pastaj shkojme FILTER>>>DISTORT>>POLAR COORDINATES si ne foto:

pastaj opcionet i bejme si ne foto:

pastaj shkojme FILTER>>>DISTORT>>>POLAR COORDINATES,si ne foto:


tuto vazhdon.............
pastaj selektojme vetem orbin ne forme te rethit ,ja si ne foto:

pastaj shkojme i bejme copy selektimit(ctrl+c),si ne foto:

pastaj shjokme hapim ne document te ri(ctrl+N) dhe bejme paste(Ctrl+V) orbin ,vetem prekeni ctrl+v pasi ta keni hapur documentin e ri ,pastaj do te duket si ne foto:


pastaj prekim ne tastiere ctrl+U(hue/saturation) qe ti japim ngjyre orbit ,si ne foto:

dhe keshtu ju do te formoni nje orb te bukur me ngjyre te kuqe(ngjyren mund tja ndroni qfare doni).dhe kjo ishte e gjitha ,shpresoj tju kete pelqyer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
si ta beni me photoshop nje ORB(reth) te bukur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Muzikë Shqip { HITE }-
Kërce tek: