Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Faqosja dhe ndertimi i faqes se internetit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lenti-hack1
Super moderator
Super moderator
avatar

Postimet : 948
Vendodhja : petrofc
Puna / Hobi : programer

MesazhTitulli: Faqosja dhe ndertimi i faqes se internetit   Fri Apr 17, 2009 7:17 am

Faqosja dhe nd?rtimi i faqes se internetit


Ne mesuam ne mesimet e m?parshme sesi mund te b?jm? disa perpunime te tekstit. Nd?rsa k?tu do t? mesojm disa kle?ka dhe hile te vogla p?r ta b?r? faqen sa m? interesante. M?nyra p?r te b?r? at? sa m? interesante dhe me te leht? p?r tu shkarkuar. P?r te b?r? di?ka te till? mund te sherbejne dhe Programet qe jan? p?r te ndertuar faqe interneti, dhe kjo do t? ishte rruga me e leht?.

Hapesirat ndermjet figurave

Nj? komande e till? <img src="piktura.jpg" aling="top" width="30" height="30"/> do ta vendoste pikturen me gjeresi dhe gjatesi '30 ne krye te faqes, pasi komanda align="top" qe ka opsionet e saj right/left e vendos aty at?.

Nj? komande e till? <img src="piktura.jpg" aling="right" vspace="30" hspace="40"> do ta vendosi pikturen ne te djathte por me nj? distance vertikale nga figura tjet?r prej 30px(pixels) vspace='30" dhe me nj? distanc horizontalish nga figura tjet?r po prej 30px hspace="30". Distancat dhe vendvendosjet e figurave vljene edhe p?r tekstet qe mund te jen? para ose prapa nj? figure. Nd?rsa p?r te kapercyer figurat qe ke I ke vendosur ne nj? vend te caktuar duhet te vendosesh komandat <br clear="right"> kjo ne var?si te vendosjes se figures.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Faqosja dhe ndertimi i faqes se internetit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Madje edhe muslimanet luten tek Yoni
» Interneti VS Libri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Gjuhe Programuese-
Kërce tek: