Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Ndihme SQL dhe Asp.Net

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lenti-hack1
Super moderator
Super moderator
avatar

Postimet : 948
Vendodhja : petrofc
Puna / Hobi : programer

MesazhTitulli: Ndihme SQL dhe Asp.Net   Fri Apr 17, 2009 7:06 am

Nqs kish pas mundesi mem ndihmu me dizajnu kete databaze , nuk po i di lidhjet nese kish pas kohe dikush mem ndihmu ne lidhje me kete ....

Ja komplet projekti , nqs dikund dikush di ateher ndihma e mireseardhur , por me shume me duhet ndihma ne databaza ne SQL :
Projekti e ka fjalen per Vleresimin e profesoreve , dmth databaza ne SQL , ndersa tjerat jane ASP.net dhe C sharp


Kerkesa gjenerale per Database
• Tabele qe mban te gjithe studentet. Studenti duhet te identifikohet me numer studenti, si dhe te dhenat e tjera per studente si p.sh.(emer, mbiemer, vendi, mosha, dega, tel..)
• Duhete te ruani te dhenat per profesoret. Cdo profesor identifikohet me numrin e Profesorit, si dhe te dhenat tjera per profesor(emer, mbiemer, mosha, tel, lenda, titulli etj)
• Duhet te rauni lendet dhe semestrin perkates, profesorin e lendes si dhe orarin per cdo lende. Etj
• Pyetjet per te cilat do te vleresohen profesoret duhet te ruhen ne Database.
• Pyetjet me te vilat do te vleresohen profesoret mund te jete te njejta per cdo profesor.
• Te apkten 5 peytje vleresimi duhet te kete pyetsori.
• Kerkese opsionale: Mund ta komplikoni pak problemin duke presypozuar disa medota vleresimi ku cdo metode velresimi perbehet nga disa pyetje si dhe cdo profesor duhet te vleresohet te pakten me nje metode vleresimi.

Rregullat e Vleresimit:
• Nuk lejohet qe nje student te vleresoje nje profesor nese profesori ne fjale nuk ka qene mesimedhenes I studentit.
• Profesori mund te vleresohet per cdo pyetje me noten nga 1 deri ne 5.
• Studentet nuk jane te detyruar te vleresojne te gjithe mesimedhenesit, por jane te detyruar te vleresojne te pakten nje professor.
• Studentet kane te drejte te sfletojne vleresimet e tyre, te modifikojne apo fshijne nje vleresimi ekzistues.
• Studentet nuk kane te drejte te shfletojne vleresimet e studenteve te tjere(e drejte eksluzive e Administratorit).
• Administratori ka te drejte te shfletoje, gjeneroje raporte, per te gjithe vleresimet e profesoreve POR nuk ka te drejte te vleresoje vete.
• Edhe administratorin eshte student por me te drejta te privilegjuara
• Vetem administratori ka te drejte te menaxhoje te dhenat ne DB(per studentet, profesoret, pyetjet e vleresimit)

Kerkese opsionale 2:
Nuk lejohet qe studenti te vleresoje me note te njejte te gjithe profesoret.


Pyetje:
Gjeni listen e studenteve te cilte nuk kane vleresuar asnje profesor.
Gjeni vleresimin mesatar per cdo student.
Gjeni vleresimin mesatar per cdo profesor te rradhitur nga nota me e madhe.
Gjeni studentin (nese ka) qe ka vleresuar te gjitha notat e njejta.(shenim: Nese realizohet kerkesa opsionale 2 athere kjo pyetje nuk ka kuptim).
..... ETJ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ndihme SQL dhe Asp.Net
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cfare me ndodh gjate gjumit?
» Ndihme nga Magjia
» Ndihme!
» Ndihme
» NDIHME per te gjetur Librin e Enokut ne shqip

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Gjuhe Programuese-
Kërce tek: