Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Ferguson nuk ka frikë nga Porto

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Ferguson nuk ka frikë nga Porto   Tue Apr 14, 2009 10:19 amFerguson nuk ka frikë nga Porto


Në prag të
takimit të nesërm në mes të Portos dhe Manchester United në stadiumin
Dragao, Sir Alex Ferguson thotë se portugezët mund të mposhtën edhe në
fushë vendore.
Historia tregon se United do të ketë një punë
të vështirë për të siguruar vend në gjysmëfinale pas barazimit të parë
2-2 në Old Trafford, por Feguson beson në triumf të ekipit të tij.

Porto nuk ka asnjë humbje në fushë vendore nga ekipet angleze dhe i ka
fituar të gjitha tetë përballjet në Evropë pas barazimeve në ndeshjet e
para.

“Porto është një ekip shumë agresiv, veçanërisht në fushë vendore.
Përvoja e brazilianëve dhe argjentinezëve në ekip iu jep kreativitet
dhe forcë e cila veçanërisht mund të shihet në fushë vendore”, thotë
Ferguson.

“Por ata mund të kenë edhe një ditë kur nuk luajnë mirë. Ata humbën në
fushë vendore ndaj Dinamo Kievit në fazën e grupeve dhe po ashtu u
mposhtën nga Arsenali në Emirates”, ka shtuar skocezi.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
 
Ferguson nuk ka frikë nga Porto
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: