Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Sigal Prishtina fitoi Kupën e Kosovës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Sigal Prishtina fitoi Kupën e Kosovës   Mon Apr 13, 2009 8:27 am

Sigal Prishtina fitoi Kupën e Kosovës


Basketbollistët
e Sigal Prishtinës kanë fituar për herë të pestë me radhë Kupën e
Kosovës. Ata në finalen e të dielës që u zhvillua në palestrën "Sezai
Surroi" në praninë e rreth 3.000 shikuesve, kanë mposhtur Pejën, me
rezultat 96:86, duke vazhduar traditën e sukseseve në këtë garë.

përgjithësi prishtinasit e kontrolluan lojën dhe gjatë tërë ndeshjes
ishin në epërsi, e cila në një periudhë arriti në 14 pikë, 79:65.

Më të dalluarit tek Sigal Prishtina ishin amerikanët, Kina Jong dhe
Bred Xhons, me nga 23 pikë të shënuara, kurse pikë dyshifrore realizoi
edhe Ouens (10 pikë).

Në radhët e Pejës më efikasi ishte Florian Miftari, me 24 pikë, kurse
krahas tij pikë dyshifrore realizuan edhe Luca (18 pikë), Morban (16
pikë) dhe Grapci (14).

Në fund kupën kapitenit të Sigal Prishtinës, Edmond Azemi ia dorëzoi Ministri i Sportit, Valton Beqiri.
Basketbollistet e Bashkimit sërish fituan kupën
Në konkurrencën e femrave, Kupën e Kosovës e fitoi Bashkimi i
Prizrenit. Në finale, vashat prizrenase shënuan fitore ndaj Trepçës, me
rezultat 64:42.

Në këtë mënyrë prizrenaset vazhduan mbizotërimin në basketbollin kosovar të femrave në tri vitet e fundit.

Tk Bashkimi basketbollistja më efikase ishte Majlinda Avdiu, me 17
pikë, kurse tek Trepça u dallua Liridona Mehmeti, me 12 pikë. Kapitenes
së Bashkimit, Liridona Krasniqit, Kupën ia dorëzoi drejtori i
Departamentit të Sportit të Kosovës, Ibër Shala.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
 
Sigal Prishtina fitoi Kupën e Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Terrorizmi fetar Shqipëri & Kosovë
» Shqipëri & Kosovë - UFO
» Demonët negativë në rrafshin e Kosovës
» Pse vazhdimisht në qiellin e Kosovës shihen Chemtrails?
» 7 teoritë e konspiracioneve që më së shpeshti përmenden në Kosovë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: