Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Genoa fundos Juventusin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Amir
Moderator
Moderator
avatar

Postimet : 412
Vendodhja : Dardanë'
Puna / Hobi : Hacker

MesazhTitulli: Genoa fundos Juventusin   Sun Apr 12, 2009 1:29 pm

Ish- lojtari i Juventusit, Raffaele Palladino, ka shënuar në portën e ish-skuadrës së tij, për t’i shuar shpresat e Zonjës së Vjetër për një rihapje të mundshme të garës për titull.
Ndeshja e fundit e javës së 31-të në Serie A, e zhvilluar në Stadio Ferraris ndërmjet Genoas dhe Juventusit, ka përfunduar me fitoren e skuadrës vendase, me rezultat prej 3-2.

Pjesa e parë

Genoa ishte dukshëm skuadër më e mirë në gjysmën e parë të ndeshjes duke krijuar raste të shumta para portës kundërshtare dhe duke e mbyllur Juventusin në gjysmën e vet të fushës.

Lojtari i padëshiruar në mbrëmjen e sotme për portierin Buffon ishte Tiago Motta, i cili shënoi dy herë në pjesën e parë.

Golin e parë Motta e shënoi në minutën e 29-të, ndërsa kapiteni bardhezi Alessandro Del Piero, barazoi rezultatin nga pika e bardhë (45’+1), pas një akordimit të një penalltie të dyshimti në favor të Bianconerëve.

Tiago Motta nuk lejoi që skuadrat të shkojnë në pushim me rezultat të barabartë, pasi që e mposhti për të dytën herë Gigi Buffonin (45’+3), këtë radhë me kokë pas një krosimi nga këndi.

Pjesa e dytë

Genoa vazhdoi të ishte skuadër e fuqishme në fushë edhe në pjesën e dytë, ndërsa për t’ua përkeqësuar punët edhe më shumë mysafirëve, ishte vendimi i gjyqtarit për ta përjashtuar Mauro Camoranesin me karton të kuq (65’), për një ndërhyrje, e cila ndoshta meritonte karton të verdhë.

Përkundër mungesës së një lojtari në fushë, Juventusi u tregua skuadër e vendosur dhe arriti t’i barazojë sërish shifrat me anë të Vincenzo Iaquintas (84’).

Mirëpo, vendasit shfrytëzuan mbrojtjen e dobësuar të Zonjës së Vjetër për ta shënuar golin e fitores, me anë të Raffaele Palladinos, i cili gjatë gjithë mbrëmjes u shkaktoi probleme të vazhdueshme mbrojtësve mysafirë.

Kjo humbjen mban Juventusin dhjetë pikë prapa liderit Inter, ndërsa tashmë bardhezinjve u rrezikohet edhe vendi i dytë, pasi që Milani është vetëm dy pikë prapa.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Genoa fundos Juventusin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: