Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Tare dhe Spalleti ballafaqohen në TV

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Tare dhe Spalleti ballafaqohen në TV   Sun Apr 12, 2009 8:38 am

Tare dhe Spalleti ballafaqohen në TV


Ish-kapiteni
i kombëtares shqiptare, tash drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka
pasur një konflikt me trajnerin e Romës Luciano Spalletti, në pauzën
mes pjesëve të derbit të djeshëm romak, dhe italiani e ka kritikuar
shqiptarin për “gishtin” e ngritur.
“Në fund të pjesës së
parë fola me referin rreth incidentit. Por Tare erdhi dhe nuk e dija se
çfarë donte, andaj e pyeta dhe Morganti na nxori jashtë të dyve. Tare
erdhi në drejtim timin me gishtin e çuar lartë në formë kërcënimi dhe i
thash ta ndërpresë atë gjest”, ka thënë Spalletti.

Por Tare i është bashkuar Spallettit në një intervistë pas ndeshjes dhe debati i tyre ka vazhduar edhe në televizion.

“Nëse je burrë, duhet tu thuash atyre atë çfarë më the mua”, ka thënë Tare.

“Të thash ta fusësh gishtin diku tjetër. Erdhe me gishtin e çuar lartë mu para fytyrës time”, është përgjigjur Spalletti.

“Nuk ishte para fytyrës tënde. Thjesht thash se kjo nuk ishte mënyra e
duhur për të reaguar, duke bërë presion në referin”, ka shtuar Tare.

Lazio doli fitues i derbit të djeshëm romak, duke e mposhtur Romën me rezultat 4-2.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
 
Tare dhe Spalleti ballafaqohen në TV
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shoqëritë sekrete dhe Nismëtare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport-
Kërce tek: