Mesa duket nuk jeni i regjistruar, kliko ne butonin Regjisrohu nqs dëshironi të bëheni pjesë e forumit tonë, per t'u regjistruar ju hargjoni maksimumi 1 min kohë. Me respekt Staffi. 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiChatBilardo

Share | 
 

 Këshilla....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pRiaam
Administrator
Administrator
avatar

Postimet : 872
Vendodhja : n'Kamenic'ë
Puna / Hobi : HackinG & Designer

MesazhTitulli: Këshilla....   Sun Mar 29, 2009 12:56 am

Këshilla:


--------------------------------------------------------------------------------

Allahu nuk do tju pyet cfarë veture keni vozitur, por do të ju pyet sa njerëz i keni vozitur të cilët nuk kanë pasur transport.


--Allahu nuk do të ju pyet sa e madhe ka qenë paga juaj, por do të ju pyet juve a e keni prishur karakterin e juaj dhe moralin që ta pranoni atë pagë.

--Allahu nuk do të ju pyes se sa metër katror është shtëpia juaj, por do të ju pyes kujt i keni dëshiruar mirëseardhje në atë shtëpi.

--Allahu nuk do të ju pyes sa rroba me qmim të lartë janë të vendosura në ormanin e juaj, por do të ju pyes cila nga ato rroba ka ndihmuar të varfërit (dobëtin).

--Allahu nuk do të ju pyes qfar gjendje sociale keni patur, por do të ju pyes qfarë pamje e keni pasqyruar.

--Allahu nuk do të ju pyes sa orë shtesë keni punuar, por do të ju pyes se a keni punuar jashtë orarit për familjen dhe të dashurit tuaj.

--Allahu nuk do të ju pyet sa promovime keni patur, por do të ju pyes se sa e keni favorizuar të tjeret.

--Allahu nuk do të ju pyet qfarë përgjegjësie keni patur në punë, por do të pyes a e keni kryer atë punë në mundësit e juaja.

--Allahu nuk do të ju pyet se qfarë keni bërë që ta ndihmoni vetveten, por do të ju pyet se qfarë keni bëqë ti ndihmoni të tjerët.

--Allahu nuk do të ju pyet se sa shokë keni pasur, por do të ju pyet se për sa persona keni qenë shol i vërtetë.

--Allahu nuk do të ju pyet, qfarë keni bërë në mbrojtjen e drejtave të juaja, por do të ju pyes se qfarë keni bërë ti mbroni të drejtat e të tjerëve.

--Allahu nuk do të ju pyes se në qfar fqinjësi keni jetuar, por do të ju pyes por do të ju pyes se si jeni sjellur ndaj fqiut.

--Allahu nuk do të ju pyes për ngjyrën e lëkurës tuaj, por do të ju pyes për fuqinë e karakterit tuaj.

--Allahu nuk do të ju pyes sa herë e keni respektuar fjalën tuaj, por do të ju pyes sa herë nuk e keni respektuar.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Deshira-Juaj.WS
 
Këshilla....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Këshilla psikologjike
» Këshilla Shpirtërore
» Këshilla për gjumë të mirë
» Këshilla Jetësore
» Këshilla

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bisedë sipas Qejfit :: Rinia Shqipetare-
Kërce tek: